Dotacja na zakup sprzętu do jednoosobowej firmy.

Postautor: Christian » 11 lip 2016, 17:24

Prowadzę działalność w zakresie budownictwa i jest to jednoosobowa działalność gospodarcza. Zależy mi na rozwoju, zatrudnieniu ludzi i wprowadzeniu większego standardu w zakresie świadczonych usług, ale do tego muszę mieć jeszcze środki finansowe. Słuszałem już kilka razy w telewizji i radio o możliwości kożystania z dotacji, których nie trzeba zwracać. Podpowiedziałby mi ktoś gdzie najlepiej się zgłosić po takie pieniądze?
Awatar użytkownika
Christian

Postautor: windir » 11 lip 2016, 19:57

Zgłosić to się można, ale do lekarza po receptę :) Ale fakt są dotacje z funduszy unijnych przewidziane na lata 2014-2020. Musisz się najlepiej przejść po instytucjach i popytać gdzie, dla kogo i w jakiej wysokości sa przewidziane takie środki. Jesli będziesz spaęłniał kryteria, to powinno być ok.
Awatar użytkownika
windir

Postautor: metura » 11 lip 2016, 22:36

Nie tak łątwo jest z tymi środkami, najpierw się trzeba trochę nagimnastykować po urzędach, z wnioskami, zaświadczeniami i takie tam.
metura

Postautor: Selena » 11 lip 2016, 23:07

Hej, jeśli chodzi o dotacje na zakup sprzętu do firmy najlepiej będzie jeśli podpytasz w swoim urzędzie pracy czy jest prowadzony nabór wniosków na wyposażenie stanowiska pracy. Będzie się to oczywiście wiązało z zatrudnieniem bezrobotnego na dwa lata, ale jeśli i tak planujesz kogos zatrudnić to świetne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Selena

Postautor: Christian » 12 lip 2016, 0:47

Wyposażenie stanowiska pracy? Pierwsze słyszę. Mogłabyś powiedzieć co to jest dokładnie i ile pieniędzy mogę dostać? I jak się o to starać?
Awatar użytkownika
Christian

Postautor: Selena » 12 lip 2016, 3:38

Dokładnie jak się o takie środki starać to ci nie podpowiem, bo w moim przypadku pozyskaniem dotacji na wyposażenie stanowiska pracy zajmowała się specjalistyczna firma. Natomiast otrzymałam środki w wysokości 21 tys., dokładnie tyle ile wnioskowałam, i tak jak ci pisałam wyżej musiałam zatrudić człowieka na dwa lata.
Awatar użytkownika
Selena

Postautor: Alverg79 » 12 lip 2016, 5:08

U mnie było podobnie co u koleżanki wyżej. Akurat w moim przypadku chodziło dokładnie o dofinansowanie stanowiska pracy dla firmy ogólnobudowlanej, czyli tak jak u ciebie. Najpierw trzeba było złożyć wniosek z odpowiedniego projektu, bo w zalezności od wieku kandydata którego chciałbys zatrudnić są różne fundusze. I to było najtrudniejsze, później poszło z górki, ale jeśli masz taką mozliwość żeby pisanie wniosku komuś zlecić, to się nie wahaj.
Awatar użytkownika
Alverg79

Postautor: Christian » 12 lip 2016, 7:35

Ok, czyli z tego co wywnioskowałem, to moge się starać o środki z funduszy w urzędach pracy, jesli utrzymam stanowisko, to nic nie zwracam i to by mnie urządzało. Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Christian

Wróć do Praca