Cena wyłazu dachowego i jakie mam alternatywy?

Postautor: Christian » 17 wrz 2017, 19:37

Robię remont dachu, całkowita wymiana więźby dachowej i poszycia, chcę też wstawić wyłaz na dach, ale w sumie już się tyle naczytałem że sam nie wiem jaki wziąć i z jakiej firmy, zeby nie przepłacić ale też później się nie szczypać że mi cieknie czy coś.
Awatar użytkownika
Christian

Postautor: windir » 17 wrz 2017, 22:04

No wyłaz jak to wyłaz, najwazniejsze żeby ci go dobrze wstawili to nic nie będzie ciekło.
Awatar użytkownika
windir

Postautor: metura » 18 wrz 2017, 0:07

No nie wiem czy to takie hop siup, kup i wstaw wyłaz a wszystko będzi ok. U nas kupiony był wyłaz z pojedynczą szybą, jak się okazało później, wszystkie ciepło uciekało nam właśnie przez świetlik na poddaszu i trzeba było wymieniać, a wymiana tez nie taka łatwa i nie taka tania, bo tzreba było większy otwór w dachu wycinać. Na drugi raz wzięliśmy nigdy byśmy nie brali okna firmy krzak.
metura

Postautor: Alverg79 » 18 wrz 2017, 2:22

No bo jeśli o wyłazy idzie to trzeba patrzeć na to pod względem potrzeb. Na strych, który jest przeznaczony do użytku codziennego kupuje się najczęściej wyłaz z termoizolacyjnymi szybami zespolonymi, dzięki czemu z domu nie ucieka przez niego ciepło, na strych z którego się nie będzie korzystało, a wyłaz ma służyć tylko wychodzeniu na dach i ewentualnemu wietrzeniu strychu lepiej kupić tańszy wyłaz z pojedynczą szybą, ale trzeba się liczyć z tym, że termoizolacja będzie o wiele mniejsza. Także tyle jesli chodzi o sam wyłaz dachowy cena oczywiście jest o wiele lepsza w sklepach internetowych, tu np. masz dla porównania ceny świetlików https://megablach.pl/wylazy-dachowe-c-294_281_296.html, jeśli chodzi o moje doświadczenia, to w necie za niewielkie peniądze mozna kupić wyłaz renomowanego producenta, więc jest i jakość i oszczędność. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alverg79

Postautor: Christian » 18 wrz 2017, 4:07

A co z kołnierzami do montażu?
Awatar użytkownika
Christian

Postautor: Alverg79 » 18 wrz 2017, 6:41

No to zależy jaki wyłaz dachowy zastosujesz. Standardowy wyłaz tzw. zimny jest zazwyczaj już wyposażony w kołniez do montażu, natomiast do okna wyłazowego najlpeij kupić uszczelniający kołnierz termoizolacyjny, wtedy masz pewność że ciepło nie będzie uciekało.
Awatar użytkownika
Alverg79

Wróć do W domu