Jak zadbać o ekspres do kawy

Postautor: Christian » 08 wrz 2016, 2:00

Kupiliśmy sobie ostatnio z żoną ekspres do kawty z prawdziwego zdarzenia. Od lat marzyliśmy o takim, ale nie było jakoś środków, żeby kupić sobie nową sztukę. Udało nam się ostatnio trafić fajną okazję i teraz możemy cieszyć się pyszną kawą. Zgubuliśmy jednak instrukcje od niego i nie wiem jaki asortyment do niego pasuje. Gdzie kupię potrzebne rzeczy.
Awatar użytkownika
Christian

Postautor: Kunegunda » 08 wrz 2016, 3:57

Kawa z ekspresu ciśnieniowego to zupełnie co innego jak tradycyjna zalewana czy rozpuszczalna. Generalnie rzecz biorąc, wszystko to co jest już przygotowane do zrobienia to napoje, a nie kawy w czystej postaci. Jak dla mnie liczy się aromat świeżo zmielonych ziaren. Wtedy dopiero kawa smakuje jak należy.
Awatar użytkownika
Kunegunda

Postautor: windir » 08 wrz 2016, 6:33

Trudno się z Tobą nie zgodzić, ja też wolę właśnie tego rodzaju kawę…
Awatar użytkownika
windir

Postautor: Christian » 08 wrz 2016, 7:30

Dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup takiego urządzenia.
Awatar użytkownika
Christian

Postautor: Agua » 08 wrz 2016, 7:46

Jeśli chodzi o dbanie o Wasz ekspres to na pewno przydadzą Wam się tabletki do odkamieniania. Urządzenie wtedy będzie pracowało dłużej. I filtry też spełniają swoją rolę. Dobrej jakości filtr wydłuża żywotność każdego urządzenia o kilka lat.
Awatar użytkownika
Agua

Postautor: Christian » 08 wrz 2016, 9:17

Tylko gdzie dostanę takie filtry i jak je dopasować odpowiednio, żeby nie robić postuych zakupów z odsyłaniem
Awatar użytkownika
Christian

Postautor: Agua » 08 wrz 2016, 9:31

Ja kupuje wszystko tutaj filtrosfera.pl/filtry-do-ekspresow, to generalnie sklep, w którym można dostać chyba wszystkie rodzaje filtrów do urządzeń spożywczych, jakie są na rynku. A z dopasowaniem to nie będzie problemu, bo jak znasz model urządzenia to łatwo dojdziesz co pasuje…
Awatar użytkownika
Agua

Postautor: Paprotka » 08 wrz 2016, 12:18

Ja kupowałam w tym sklepie także wkłady do dzbanków filtrosfera.pl/wklady-do-dzbankow, bo lubimy pić czystą wodę. Mimo, że tajest dopuszczona do spożycia to dopiero po takiej filtracji widać ile jeszcze tego brudu w siebie wlewamy. Po takim eksperymencie już kranówki bez filtrowania nie ruszam.
Awatar użytkownika
Paprotka

Postautor: Christian » 08 wrz 2016, 12:47

No i całkiem słusznie, później to wszystko nam się w ciele odkłada i wychodzą problemy z nerkami, jelitami i tak dalej i pomoc lekarska potrzebna.
Awatar użytkownika
Christian

Wróć do W domu