Modernizacja basenu, co kupić?

Postautor: Alverg79 » 12 cze 2016, 22:33

Witam, zamierzam zająć się modernizacją basenu i zastanawiam się co oprócz gruntownego czyszczenia, wymiany systemu filtrowania (jest już stary) warto zrobić. Myślałem o ciekawych atrakcjach basenowych typu zjeżdżalnie, jakiś bicz wodny, ale nie wiem gdzie tego szukać i czym się kierować żeby dobrze wybrać. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.
Awatar użytkownika
Alverg79

Postautor: Kelilye » 13 cze 2016, 0:48

No to raczej taka mała modernizacja, powiedziałabym modernizacyjka ;P. Zamiast zjeżdżalni i natrysków lepiej zainwestować w porządne zadaszenie i ewentualnie żaluzje albo inny system nakrycia basenu żeby woda pozostała czysta i nic nie wpadało do środka. Jeśli ogrzewasz basen to zdecydowanie będą lepsze żaluzje bo dłużej utrzymują ciepło.
Awatar użytkownika
Kelilye

Postautor: gammadion » 13 cze 2016, 2:19

Według mnie zadaszenie to podstawa bo pozwala na korzystanie z basenu niezaleznie od pogody, a nawet pory roku. Następne w kolejności powinny iść systemy grzewcze itd, ale nie wiem jak dużo zamierzasz na ten cel przeznaczyć. Osobiście mogę powiedziec ze warto bo mozliwosc brania kapieli kiedy tylko masz ochote to niesamowite uczucie.
Awatar użytkownika
gammadion

Postautor: Alverg79 » 13 cze 2016, 2:35

Chyba będę decydować się na zadaszenie bo tak jak piszecie to pierwszy krok zebyzrobic basen całoroczny. Nie mam tyle środków żeby od razu zajacsie wszystkimi pracami dlatego teraz skoncentruje sie na tym co pisałem czyli czyszczenie, wymiana różnych elementów i dach. Wiecie gdzie zamawia sietaka konstrukcje?
Awatar użytkownika
Alverg79

Postautor: gammadion » 13 cze 2016, 4:56

Mój szwagier zamawiał tutaj: bio-baseny.pl/zadaszenia/. Też go namawiałem na zrobienie całościowego dachu z prawdziwego zdarzenia i źle na tym nie wyszedł, ale najbardziej zadowolone to są jego dzieciaki bo mogą się bawić w wodzie nieważne czy pada czy jest słońce. Sam dach jest zrobiony bez zarzutu, bardzo profesjonalnie i dokładnie.
Awatar użytkownika
gammadion

Postautor: Alverg79 » 13 cze 2016, 6:15

Bardzo fajnie, dzięki. Słyszałem o Baseny Bio od znajomego u którego robili cały basen od zera. Podobno policzyli sobie niedużo a wykonanie porządne. Pozdrawiam i dziękuję.
Awatar użytkownika
Alverg79

Postautor: gammadion » 13 cze 2016, 8:05

Nie ma za co, nie dziwie sie ze slyszales bo maja dobra renome i kazdy kto ma basen cos o nich slyszal.
Awatar użytkownika
gammadion

Wróć do Budownictwo